Ako sa pomaly ale isto predral podvod na svetlo sveta...

10.02.2011 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant


...alebo uvedenie na pravú mieru?!

Upozornenie! článok je len produktom fantázie autora. Všetky udalosti sú len vymyslené, hodia sa na hociktorého šialenca alebo takého, čo sa vydáva za guru, píše, publikuje a myslí si, že zjedol múdrosť sveta. Podobnosť s určitými ľuďmi, miestami, servermi v širokom virtuálnom svete je čisto náhodná!!! Autor článku len uvažuje a môže sa mýliť, je to len názor. Dar moci od Boha poznať pravdu má každý, je len na ňom, či ju použije.

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden človek. Pán neznalí IT technológií ale s obrovským nápadom ako spasiť ľudstvo si povedal, budem ezoterik, populárny a slávny guru. A tak sa aj stalo. S veľkými plánmi a elánom naštartoval v roku 199x stránku na webe. Tvoril a tvoril, ale ako? No, ako každý iný - písal, preberal články a uviedol odkazy na autorov. Mnohý toto robia aj dnes.

Pán bol ale zvedavý a ak je niekto zvedavý, dá si na stránku počítadlo. A ...počítal. Zrazu si všimol, že je čoraz slávnejší. Blysol sa mu v hlave nápad... čo ak by za moju "božskú" múdrosť a slávu aj zaplatili?! A články aj server bol spoplatnený! Potichučky pod rúškom tmy, loginu a hesla si takto veselo žil.

Rozmýšľal a rozmýšľal... a prišiel ešte na jednu geniálnu vec:
Vstup za poplatok zaručuje, že preberané články sa dajú "citovať" celé. Preložené do jazyka jednoduchého človeka - kradnúť, preložené do právneho žargónu - porušovať zákon 618/2003 Z.z. §25 citácia, vysvetlené žargónom guru - publikácia s tichým súhlasom... Ak sa samozrejme niekto ohradil pán článok stiahol. To sa ale na jeho šťastie stávalo málokedy, ak išlo o preklad článku, sa to nestalo nikdy akýsi englishman predsa nebude chodiť na český web.

A čas plynul... Pán guru si všimol, že ľudia sa radi boja, tak teda prečo nie, postrašme ich ako médiá, ale strach treba tvoriť tak, aby sa nedalo zistiť odkiaľ je, jednoducho každodenné udalosti zveličovať a baliť do ezoterických príčin a následkov. Nakoľko každý plán alebo projekt má názov, aj tento bol pomenovaný menom "transformace". V čom to spočívalo? Išlo hlavne o strach! Z čoho? Zo všetkého! Z politických udalostí, z roku 2012, požiarov, povodní, poruchy PC pána editora, židov a "elít", mesiaca a slnka, takmer všetkého. Jednoducho strach zo všetkého. Lenže psychológia strachu hovorí, že ak u niekoho vyvoláme strach, musíme mu podstrčiť aj nádej - možnosť konať proti strachu. Guru ale poznal velikánske tajomstvo!

Poznajúc seba prišiel na to, že každý človek je od prírody lenivý. No a čo s takým? Treba konať za neho, za jeho peniaze. Guru začal bádať. Veď aj prečo nie. Doma sedel pri PC bral cudzie články a času mal kopec. Ak niečo "nabádal", opojený svojou genialitou to aj uverejnil. Prišiel na to, že všetka zloba prichádza z vonku. No veď prečo by nie? Kto by chcel byť špinavý vo vnútri duše? Povedal si, ak zlo príde z vonku, tak treba aj nápravu čakať z vonku, tak teda sledoval a meral doma. Fotóny mu hučali v hlave, mesiac ho dráždil, chudáka, raz brucho, keď sa prejedol, inokedy vďaka samote iné nižšie položené orgány. Kto už vie aké...

Vďaka bádaniu prišiel na to, že je tak nesmierne múdry a ľudia tak nesmierne naivný a lenivý, že im mohol začal radiť. Ufff!

Založil akúsi školu. Samozrejme, ak doteraz písal za peniažky ani toto nerobil zadarmo. Škola sa zväčšovala, server sa zväčšoval a na nešťastie aj sám guru sa zväčšoval, na nešťastie len do šírky a váhy. Ľudia blbli, podaktorí sami od seba, niektorým pomohol sám veľký guru. Záležalo na pomere hlúposti, lenivosti a hrúbky peňaženky.

S takýmto zväčšovaním sa neraz stáva, že človek sa akosi stane nenásytný. Doteraz to, čo mal, považoval za málo, no a aj digitálnej krajine od roku 199x do 2009 akosi zmenila svoj charakter.

Nastala zmena. Na internet sa dostali aj tí menej majetní, skúšaní pravdou, životom a osudom, schopní myslieť, alebo inak povedané - internet mnohonásobne rozšíril svoje služby a mnohonásobne zlacnel.

Tak teda si povedal tento guru: „Mám viac, chcem ešte viac.“ Vyliezol zo svojho strachom zakúzleného serveru na verejnosť. Myslel si: "Som známy chcem, byť ešte slávnejší - idem do toho!" A kde je najviac ľudí a je to zadarmo? No, predsa na spoločenských diskusných stránkach. Guru skúsil...

Odskočil si na takúto stránku, z ktorých je mnoho a založil si fan klub. Najprv pozval svojich verných, neskôr sa pridali aj iní. Začali sa ale problémy. Začali vstupovať nevítaní hostia, ktorí sa snažili upozorniť ho na to, že nie je celkom všetko tak, ako to on v tej svojej gebuli vyhútal. Podaktorí slušne, niektorí vulgárne, záležiac od osobitej nátury.

Postarší guru vysedávajúc pri svojom PC obalený sivou aurou svojej neomylnosti, aj vďaka tomu, že namiesto toho, aby sa vzdelával, tak za peniažky svojich ovečiek trávil rekreácie na Ibize a osprostel. Uvedomil si len po dosť dlhej vlne protestov a nesúhlasných komentárov, ako sa dajú takíto nepohodlní ľudia odstrániť. No, veď hej. Tu sa neplatilo nič. Každý bol slobodný a podľa toho aj konal. "klub příznivců a odpůrců" rástol celkom nerovnomerne vďaka tomu, že Veľký guru po pár týždňoch zistil, ako sa dá pomer "klubu příznivců a odpůrců" meniť v prospech "příznivců". Samozrejme toto nebolo každému ľahostajné. Mnohí považovali toto za porušovanie svojich základných práv slobody slova.

Dali svoje sily dokopy a založili si opozičný fan klub. Základným pilierom klubu bola slušnosť a sloboda slova. Mnohí vydedenci sa pomaličky kvôli nadutosti a hlúposti guru pridávali tam. Sám guru si takto kopal pomaly ale isto svoju pascu.

Mottom tejto skupiny bolo: "Duch pravdy a slobody slova, najvyšší dar boží, nie je na predaj!"

A tak aj konali...

Pomaly sa tam objavili aj znalci tmavých praktík uzavretého klubu, poznajúc jeho móresy, dokonca pochmúrnu minulosť. Zaumienili si, že urobia niečo pre nápravu. Najprv upozorňovali autorov od ktorých ehhhmm... noo... kradol články. Skúšali pekným slovom, dlhú dobu boli tolerantní. Na jedno však zabudli, veď čo, aj to sú len ľudia. Touto činnostnou strácal guru strašne veľa. Že čo? No predsa peniaze.

Začal útočiť, očierňovať, opozícia bola KGB, CIA, SIS, reptiliáni, jašterice a zlodeji, ak nebodaj prišiel o článok, alebo si všimol na počítadlách úbytok návštevnosti. Na opačnej strane sa akosi začala míňať miera tolerancie. Čoraz viac jeho ľudí sa pridalo do slobodného spolku, zároveň sa tým odhaľovali aj tajomné praktiky "veľkého majstra plného lásky". Začali sa potajomky pridávať mladí programátori, jeho oklamané ovečky, autori, alebo aj hľadači ukradnutých uverejnených článkov.

Medzi tým sa udialo to, čo nikto nečakal - pán guru bol vytrestaný, predali mu free DRUPAL publikačný systém za nekresťanské peniaze. ;-) Akože sa to hovorí? Ako sa do hory volá, tak sa znej ozýva?! Toto niektorých odradilo, iných prilákalo. Vo svete IT ale platí pravidlo: "Jeden deň výpadku ťa môže aj zabiť." Nábeh systému bol zdĺhavý a nie bezproblémový. Straty začali byť evidentné.

Jedného dňa si oponenti povedali - ak môže guru, môžeme aj my a začali publikovať. Darilo sa im. Neboli to žiadni amatéri. Tak si teda dali aj oni to zázračné počítadlo. Dospeli k poznatku, že majú nesmierny úspech. Bolo im to však jedno. Bavili sa, robili pre radosť.

Lenže mocný guru bol veľmi neradostný. Zlo bojovalo so zlom, udal ich podvodom, dal zrušiť ich stránku. Tento nečakaný krok prekvapil každého. Bojovníci slobody si vtedy povedali. Budú bojovať! Nič ich nezastaví! Budú bojovať tak, aby sa oni nestali zlými. Všetko nabehli znova, právne ošetrili a upravili tak, aby sa podobná podlosť nemohla opakovať.

Nevedno dokedy bude trvať tento boj, nevedno ako dopadne, ale verím, že večnosti vesmíru existuje rovnováha síl a spravodlivosť. Preto, ak máte možnosť, príležitosť a odvahu, vždy bojujte za správnu vec!

Willant Zoltán 2011©

Dávam povolenie slobodne publikovať celý článok, musí byť ale vždy prístupný zadarmo.

Komentáre

Obrázok používateľa Pisateľ

Myslim, ze tomu chlapikovi buchla slava do hlavy.

By Pisateľ --

Stefan