Táborisko pri obci Kamenín

14.02.2009 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant

Táborisko pri obci Kamenín je známe už niekoľko desaťročí. Miesto sa nachádza asi 2 kilometre od dediny za mostom cez rieku Hron. Je to vlastne polostrov, pevninu obkolesuje mŕtve rameno rieky, ktoré sa pri vysokej hladine spojí s riekou. Ak je hladina vody veľmi vysoká oddeľuje ostrov od pevniny úzka vodná priekopa, ktorú sa ale dá prebrodiť. Hladina Hronu ale v takom prípade musí byt veľmi vysoká. V obci je pitná voda a obchod. Táborisko je jedna obrovská lúka a nakoľko je toto miesto dlho známe takmer nikdy nebudete sami.

Dreva na varenie gulášu je vždy dostatok a miesta na stanovanie, alebo dokonca parkovanie s karavanom tiež. Vstup s autom je povolený a platiť za stanovanie netreba. Každoročne sa tu usporadúvajú koncerty a festivaly, výhodou pre tu ubytovaných je v takom prípade vstup zdarma. Tento rok je nesmerne daždivý hladina vody vysoká a napriek tomu je miesto suché a vhodné na stanovanie, dokonca vás ani invázia komárov nebude trápiť. Miesto som osobne navštívil a porozprával som sa tam s jedným známym, sú tam podaktorí čo sem už chodia 30 rokov pravidelne.

Je to raj rybárov a turistov milujúcich ticho prírody. Ešte si pozrite mapu miesta.

PrílohaVeľkosť
Binary Data Taborisko pri Hrone.gpx1.49 KB

Komentáre

Obrázok používateľa  Hosť

Dobrý den,zháním tel. číslo na čecha p. Laďu Filipa alias Spravce který již jezdí na ostrov 30 let, v této době by tam mněl již být,je to rybář samotář. Díky za případnou odpověď. Hallis ze Zlína

By Hosť (bez overenia)
Obrázok používateľa Rasťo

SUper Miesto na Stanovanie priamo za dedinkou kde sa chystááme Bývať.Stan objednany a tešíme sa stráášne  moc vyzera to tam nadherne.. velmi sa teším isto sa podelime potom o fotografie :) to je luxus  mať stanove miesto priamo pri dome :)

By Rasťo (bez overenia)