Pravidlá nášho webu, alebo ako používať našu stránku? Dôležité

dec
25

Turistika Štúrova a okolia, poznávanie krás prírody južného Slovenska blízkych hôr a lesov, histórie a historických pamiatok v Maďarsku. Potulky a treking v pohoriach Burda, Pilis a Börzsöny v Maďarsku. Turistické trasy, mapy a plány s podrobnými popismi.

Ak sa chcete registrovať napíšte mi mail.

 

Vážení používatelia a čitatelia, ak chcete využiť všetky dostupné možnosti tejto stránky, prvým krokom je registrácia... Stránka www.sturovo.com nie nijako spojená s oficiálnou stránkou mesta ani s Mestským úradom Štúrova. Nezastupuje mesto, alebo inú oficiálnu inštitúciu mesta Štúrova.
A www.sturovo.com weboldal semmilyen módon nem képviseli a várost vagy annak bármien önkormányzati, esetleg más hivatalos állami szervezetét és nem függ össze Párkány város vezetőségével! Turisztika Párkány és Esztergom környékén.Turista utak a Burda, Pilis és Börzsöny hegységben, térképekkel, fotókkal es részletes leírásokkal.

Posted By Willant čítať viac

Míľniky 40-ročnej histórie n.p. JCP Štúrovo

máj
12

1960  dňa 14. mája 1960 minister chemického priemyslu Ing. Jozef Púčik vydal Zriaďovaciu listinu národného podniku Juhoslovenské celulózky a papierne s účinnosťou od 1. júna 1960, ktorá stanovovala aj základný výrobný program: výroba polocelulózy obalových papierov, vlnitej lepenky, obalov z vlnitej lepenky a výroba strešnej lepenky. Nadväzne 17. mája bol JUDr. Milan Michalík poverený dočasným vedením podniku a zabezpečením zápisu do podnikového registra. Podnikový register pri Ľudovom súde v Bratislave - mesto zapísal na základe rozhodnutia z 26.5.1960 n. p. JCP Štúrovo do svojej evidencie k 1.6.1960.

Posted By Willant čítať viac

2000 rokov parkanských dejín chronologický prehľad udalostí

máj
06

  172 - písomná spomienka sútoku Hrona v spise Marca Aurelia
1012 - povodeň "Mnoho ľudí pomrelo, dobytok a domy odniesla voda."
1075 - Gejza I. daruje 10 domov pltníkov opátstvu v Hronskom Beňadiku. Prvá novodobá spomienka mesta s menom Kakath.

1157 - záznam o Kakathskom výbere soľnej a prístavnej dane
1189 - Fridrich Barbarossa sa utáboril v Kakathe pri prechode so svojim vojskom do Jeruzalema

Posted By Willant čítať viac

Televikend Kováčovské kopce Burda a obec Chľaba video

máj
01

Poznávací turistický výlet po červenej turistickej značke z obce Kamenica nad Hronom po náučnom chodníku po vyhliadku a skaly. Následne modrou cestičkou návšteva 200 ročných pivníc v obci Chľaba.
Relácia RTVS Televíkend.
Účinkujú: Martina Kacinová, Barbora Lakiová, Zoltán Willant.
Zvuk: Jakub Kravec
Kamera: Peter Pastucha.

Posted By Willant čítať viac

Dvojvežový kostol svätého Ignáca z Loyoly

apr
27

Kostol vo štvrti Viziváros, alebo aj miestnym názvom - dvojvežový kostol, sa nachádza na námestí Mindszentyho pod bazilikou, v tesnom susedstve primaciálneho paláca. Medzi rokmi 1820-1856 fungoval ako sídlo ostrihomskej arcidiecézy. Je to barokový kostol s talianskymi prvkami architektúry. Na oblúkovom výklenku medzi dvoma vežami  stojí socha svätého Ignáca z Loyoly. Jednoloďový kostol má  rozlohu 400m2 K južnej časti je pristavaná sakristia, nad loďou a oltárom je Česká klenba.

Posted By Willant čítať viac

Jediná zachovaná renesančná kaplnka Bakócz v Ostrihome

apr
17

Malá mramorová kaplnka, pomenovaná po jeho staviteľovi, je jediná pamiatka z čias renesancie, ktorá sa zachovala počas búrlivej histórie Ostrihomu. Povedzme si niečo o jeho staviteľovi. Postavil si ju ako miesto posledného odpočinku. Tamás Bakócz patril medzi najvýznamnejších cirkevných hodnostárov. Ako syn kolára (výrobca kolies vozov), sa vypracoval na kardinála, menovaného Konstantinopolského patriarchu,  bol jediný v histórii Uhorska, ktorý patril v roku 1513 medzi kandidátov pri voľbe nového pápeža.

Posted By Willant čítať viac

Stránky

Subscribe to Turisticko-informačná stránka Štúrova RSS