Blogy

Ako sa pomaly ale isto predral podvod na svetlo sveta...

feb
10


...alebo uvedenie na pravú mieru?!

Upozornenie! článok je len produktom fantázie autora. Všetky udalosti sú len vymyslené, hodia sa na hociktorého šialenca alebo takého, čo sa vydáva za guru, píše, publikuje a myslí si, že zjedol múdrosť sveta. Podobnosť s určitými ľuďmi, miestami, servermi v širokom virtuálnom svete je čisto náhodná!!! Autor článku len uvažuje a môže sa mýliť, je to len názor. Dar moci od Boha poznať pravdu má každý, je len na ňom, či ju použije.

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden človek. Pán neznalí IT technológií ale s obrovským nápadom ako spasiť ľudstvo si povedal, budem ezoterik, populárny a slávny guru. A tak sa aj stalo. S veľkými plánmi a elánom naštartoval v roku 199x stránku na webe. Tvoril a tvoril, ale ako? No, ako každý iný - písal, preberal články a uviedol odkazy na autorov. Mnohý toto robia aj dnes.

Pán bol ale zvedavý a ak je niekto zvedavý, dá si na stránku počítadlo. A ...počítal. Zrazu si všimol, že je čoraz slávnejší. Blysol sa mu v hlave nápad... čo ak by za moju "božskú" múdrosť a slávu aj zaplatili?! A články aj server bol spoplatnený! Potichučky pod rúškom tmy, loginu a hesla si takto veselo žil.

Rozmýšľal a rozmýšľal... a prišiel ešte na jednu geniálnu vec:
Vstup za poplatok zaručuje, že preberané články sa dajú "citovať" celé. Preložené do jazyka jednoduchého človeka - kradnúť, preložené do právneho žargónu - porušovať zákon 618/2003 Z.z. §25 citácia, vysvetlené žargónom guru - publikácia s tichým súhlasom... Ak sa samozrejme niekto ohradil pán článok stiahol. To sa ale na jeho šťastie stávalo málokedy, ak išlo o preklad článku, sa to nestalo nikdy akýsi englishman predsa nebude chodiť na český web.

Posted By Willant čítať viac

Bryndzové halušky - ako to robím ja.

jan
25

3,3 kg zemiakov
1,3 kg hladkej múky
20 dkg slaniny
2-2,5 čajovej lyžičky soli
0,7 dcl oleja
0,7 dcl tuku z upečenej slaniny
25 dkg bryndze

Slaninu nakrájame na kocky a do zlatova pomaly upečieme.
Masť zo slaniny a olej nalejeme do veľkého hrnca. Pridáme mlieko a bryndzu. Miešaním vyrobíme hustú zmes.

Posted By Willant čítať viac

Rosetská záhada: "títo ľudia umreli na starobu"

jan
21

Kniha Výnimoční od autora Malcolm Gladwell-a je rozprávaním o úspechu, ktorého hrdinami sú právnici, vrcholoví športovci, softvéroví magnáti, ale aj dvanásťročná školáčka či hyperinteligentný farmár, ktorý nikdy nedoštudoval. Mozaikou príbehov Gladwell postupne narúša mýtus individuálnej zásluhy, inteligencie a ambícií ako predpokladov úspechu a odvracia pohľad od úspešných a výnimočných na ich okolie. Či sa človek stane hviezdou, vrcholovým športovcom alebo úspešným podnikateľom, závisí aj od toho, kedy a kde sa narodí, aké má rodinné zázemie, či bude mať možnosť tvrdo a dostatočne dlho pracovať a aké dedičstvo preberá z kultúry, v ktorej žije.

Posted By Willant čítať viac

A Pokol gyakran itt van a Földön

okt
31

Istennel beszélget egy szent ember - Mondja neki:

- Uram, szeretném megtudni, hogy milyen a Paradicsom és milyen a Pokol. Isten odavezeti a szent férfit két ajtóhoz. Kinyitja az egyiket és megengedi a szent embernek, hogy betekintsen…...

A szoba közepén egy hatalmas kerek asztal volt és az asztal közepén egy nagy fazék, benne ízletes raguval.

A szentnek elkezdett csorogni a nyála.

Az emberek, akik az asztal körül ültek csont soványak és halálsápadtak voltak. Az összes éhezett.

Posted By Willant čítať viac

Milyen szegény embernek lenni

sep
22

Egyszer egy jól keresö apa úgy döntött, hogy elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.

Posted By Willant čítať viac

A sok kedvenc zenéim közül az egyik

júl
19

A sok kedvenc zenéim közül az egyik. Főleg a fantaztikusan sokatmondó szövegnek lett a kedvencem. Zenéje is nagyon jó!

Posted By Willant čítať viac

Stránky

Subscribe to RSS - blogy