Psí šport Štúrovo

12.05.2017 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant

Organizácia Psí šport Štúrovo bola založená v septembri 2007. Pozemok dostali od miestnej Združenej strednej školy na brehu Dunaja za poliklinikou. Organizácia sa venuje amatérskemu výcviku psov všetkých plemien. Výcvik psov a výchova šteniat spoločenských plemien, skupinové a individuálne výcvikové kurzy, výcvik ovládateľnosti, poslušnosti, obrana a zadržanie útočníka. Majitelia cvičia so svojim psíkom pod našim dohľadom, aby sa s ním naučili správne zaobchádzať a psík poslúchať svojho pána.

Pri výcviku sa neskôr snažíme simulovať reálne situácie, v ktorých je najviac potrebné, aby bol psík ovládateľný. Výcvik je robený pod dohľadom výcvikárov.

Hlavnými cieľmi výcviku a obrany sú: Tréning disciplíny a poslušnosti Zvýšenie a upevnenie zdravého sebavedomia psa Nacvičenie stráženia revíru (kontrola stráženej oblasti) Nacvičenie účinného zadržania páchateľa na povel psovoda Nacvičenie samostatného rýchleho a účinného odvrátenia útoku Odstránenie nekontrolovanej alebo neodôvodnenej agresivity Vypestovanie takých návykov psa v zneškodňovaní útoku, ktoré priamo neohrozia útočníka na živote


 

V žiadnom prípade nie je cieľom výcviku obrany vzbudiť v psovi agresivitu. Na výcviku sa okrem psa zúčastňuje samozrejme psovod. Ten jediný psovi dáva povely. Objektom je tzv. figurant, ktorý figuruje páchateľa ktorý vnikol do revíru psa, alebo útočníka. Často sa výcviku zúčastňuje okrem psovoda a figuranta výcvikár, ktorý dohliada ma správnu metodiku výcviku.

Figurant používa predovšetkým ochranný oblek a ochranný rukáv, ďalej pomôcky na zápasenie so psom o hračku figurantskú palicu a bič. Na cvičisku sú ďalej rozložené plenty - paravanové úkryty pre figuranta.Prítomnosť viacerých psov vytvára efekt svorky, psi sú odvážnejší. Neskôr sa toto cvičí iba s jedným psom.

Výcvik sa koná každú nedeľu od 9:00 do 12:30 Zúčastnený psi musia mať platný očkovací preukaz. Každý psovod musí mať u seba povinne náhubok!!! Poplatok za požívanie a údržbu areálu je 200 Sk mesačne.

FOTOGRAFIE...


 

Informácie: 0915 703 902 0907 266 187 0915 724 294

Kategórie článkov: