Návšteva a prednáška Richarda Sulíka v našom meste.

26.06.2009 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant

Dňa 25. júna. 2009 prijal pozvanie návštevy nášho mesta Richard Sulík. Pán Sulík sa venoval štúdiu na ekonomickej univerzite a v roku 2002 bol poradcom ministra financií Ivana Mikloša. Pomáhal s vypracovaním a náčrtom rovnej dane. Behom nasledujúcich mesiacov vypracoval „Koncepciu daňovej reformy“, ktorá bola zároveň jeho diplomovkou. V júli 2006, krátko po parlamentných voľbách sa stal opäť poradcom ministra financií, tentokrát Jána Počiatka. Tam zotrval do apríla 2007.

Do Štúrova prišiel na pozvanie pánov Ondreja Kovana a Ladislava Kormosa. Prednáška bola venovaná koncepcii a problematike takzvaného ODVODOVÉHO BONUSU.

Druhá polovica prednášky sa niesla v duchu voľnej diskusie. Debatovalo sa o všeličom, samozrejme nasledovali najprv otázky na tému odvodového bonusu. Počas diskusie bola pánom Sulíkom načrtnutá aj koncepcia a budúcnosť jeho novozaloženej politickej strany. Otázky sa kládli na oboch stranách, hosťa nášho mesta zaujímali mnohé regionálne tak ekonomické, ako aj národnostné problémy. Počas diskusie porovnávali jednotlivé pozitívne a negatívne opatrenia dvoch susediacich krajín, Slovenska a Maďarska a ich možné ekonomické následky počas terajšej krízy. Celá debata sa vďaka obojstrannému záujmu zúčastnených pretiahla do skorých večerných hodín.

Kniha: Richard Sulík - Odvodový bonus (PDF)

Ďaľšie fotografie...

Komentáre

Obrázok používateľa  Hosť

Myslím, že každý, kto bol prítomný na prednáške, neoľutoval. Chcel by som sa za ňu poďakovať pánovi Richardovi Sulíkovi. Ďakujem aj za knihu o Odvodovom Bonuse, ktorú od p. Sulíka obdržal okrem mňa aj každý účastnik. Pretože jej obdržaním som nezískal len knihu o OB ale zároveň aj zriedkavo ucelený prehľad o súčasnom daňovom a sociálnom systéme Slovenska.

Ondrej Kovan

By Hosť (bez overenia)